обратно към блога

Најпродавани апарати за 2022 година

  1. ELYSION-PRO

Elysion Pro е диоден ласер за епилација од новата генерација. Наменет е за ласерско отстранување на влакната на селективен начин. Уредот го напаѓа пигментот на фоликулот на влакното – меланин, преку ласерски импулси кои предизвикуваат термичко уништување на фоликулот на влакното без да ја оштетат кожата.

Elysion-Pro работи со два режима: Статичен – до 3hz (се препорачува за тенка коса и мала површина) и Динамичен – до 15hz (се препорачува за исончана кожа, темен фототип, чувствителна кожа и мажи со прекумерни влакна).

2. COOLTECH

Криолиполизата со Cooltech е неинвазивна алтернатива на липосукција и безболена криогена технологија која го елиминира вишокот на маснотии. Ефикасно ја намалува локалната акумулација на маснотии со помош на контролирано ладење до -8 степени целзиусови во комбинација со вакум.

Криолиполизата со Cooltech го намалува поткожното масно ткиво во одредени делови од телото со помош на контролирана технологија на ладење. Уредот работи така што постепено ја извлекува телесната топлина од нивоата на поткожните маснотии. Резултатот е трајно намалување на масните наслаги во третираната област. Прилагодлив вакумски апликатор се користи за време на постапката за ладење на масното ткиво на селективен начин, а со тоа и апоптоза на клетките. Cooltech е дизајниран да ја изваја целата фигура. За таа цел, уредот има различни апликатори кои се прилагодени и специфични за секоја област на телото. Сите млазници ја ладат  површината на -8 степени целзиусови.

3. HYDRAFACIAL

Апаратот за лице – HydraFacial нуди процедури дизајнирани за сите типови на кожа, и за жени и за мажи. Интегрира 3 главни чекори – чистење и хемиски пилинг, екстракција и хидратација, превенција и заштита. Уредот HydraFacial има 3  главни терапии:основна терапија, делукс и платина. Секој од нив има специфичен начин на изведување, како и различни серуми кои се применуваат во текот на постапката. Главната улога на серумите е длабинско чистење на кожата, хидратација и заситување на антиоксиданси и витамини. Тие содржат органски состојки од природата, што ги прави толку преферирани од водечките центри за естетика ширум светот.

Ефектот на процедурите со HydraFacial е јасно видлив со анализа на кожата со дијагностичкиот уред Antera 3D.

4. GENTLE PRO

Gentle Pro ласерот е најдобрата медицинска ласерска платформа во светот. Може да се користи за успешно лекување и на несаканите влакна и на зголемените капилари, пигментацијата, хемангиомот, па дури и габата на ноктите. Прогласен е за златен стандард на ласерската технологија бидејќи работи со највисока максимална моќност – 17.000 W, како и со најкраткиот пулс познат на индустријата до денес – 2 и 3 ms.

При ласерска епилација, уредот селективно ја загрева косата и на тој начин го уништува фоликулот на влакното. Gentle Pro ласерот е исклучително ефикасен, како за светла и тенка коса, така и за многу темна кожа и коса. Ласерската платформа има два вида ласери – александрит и ласер ND;Yag. Може да се купат заедно, во еден уред, но може да се користат и одделно, со купување на два различни уреди.

Следваща статия

САКАШ ДА ПРОЧИТАШ ПОВЕЌЕ СТАТИИ?
Пријави се за нашиот билтен!

Пријави се