ЛАСЕР CO2RE. Незаменлив асистент за секој дерматолог

CO2RE е медицинска ласерска платформа која нуди докажани решенија за најпопуларните проблеми со кожата. Успешно ги третира брчките и фините линии на лицето, стриите и лузните на телото, како и некои видови пигментации. Ласерската платформа располага со хируршки инструмент кој му овозможува на лекарот да ги акцизира површните бенигни дермални израстоци. Уредот овозможува истовремено третирање на површните и длабоките слоеви на кожата. Оваа ласерска платформа е незаменлив асистент за секој дерматолог.

Побарај понуда за апаратот

Кои се предностите на CO2RЕ ласерот во однос на другите CO2 ласери?

Уредот обезбедува прецизна контрола над интензитетот на пулсот и длабочината на аблација. И сето тоа во една платформа. Апаратот нуди предвидливи и веќе докажани, во практиката на најдобрите дерматолози во светот, резултати по процедури со него. Секоја ординација на дерматолог расте по купувањето на CO2RE ласер. Најголемата предност на CO2RE ласерот во однос на другите на пазарот е широкиот опсег на опции за работа. Има неколку начини на работа – длабок, среден, лесен и синтетизиран. Преку нив лекарот лесно може да одреди кој работен модел да го користи, во зависност од проблемот и типот на кожата на пациентот.

Дерматолозите ширум светот го сакаат овој ласер бидејќи им овозможува да пристапат кон секој свој пациент поединечно. Во исто време, ласерот е лесен за ракување, исклучително интуитивен, со интерфејс кој е лесен за користење. CO2RE ласерот дава докажани и предвидливи резултати. Вашите пациенти ќе бидат задоволни, а вие ќе се разликувате по ефикасноста на процедурите. Во Бугарија со овој ласер работат д-р Дончо Етугов, д-р Снежана Атанасова, д-р Евгени Христозов и д-р Марија Руткова. Д-р Руткова со овој ласер третирала голем број случаи на лузни како последица на несреќи и покажала одлични резултати.

ЗА ПОДЕТАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОКОЛУ ЦЕНАТА
ПРАШАЈ ГО НАШИОТ ДЕЛОВЕН КОНСУЛТАНТ

Побарај понуда за апаратот

Предности

 • 4 начини на фракционо обновување на површината: лесен, среден, длабок и синтетизиран
 • Класичен режим за целосно обновување на површината
 • Хируршки режим за сечење и ексцизија
 • Избор од 4 врвови
 • Избор помеѓу 3 типа на леќи
 • Интуитивен екран на допир кој ги зачувува претпочитаните  поставки
 • Лесно подвижна рака
 • Компактна големина и лесна подвижност
 • Високо прецизен вграден скенер кој е дигитално синхронизиран со ласерскиот генератор на импулси
 • Варијации во фреквенцијата на ласерската енергија  што овозможуваат различни делови од истата скенирана матрица да се позиционираат на различни длабочини, така што постапката е ефикасна на повеќе нивоа на кожата
 • Вистински CW хируршки режим за ефикасна коагулација на кожата по инцизација

Области на третман

 • Лице
 • Тело – стрии, белези

 • СО2 ласерите возбудени со еднонасочна струја испорачуваат пулсирања со не-аблативни емисии, што резултира со понизок однос на аблација-коагулација и непријатност кај пациентот.
 • CO2RE користи RF пулс кој дава униформни импулси со подобар однос на аблација и коагулација за оптимални резултати

АПЛИКАТОРИ
РАЧЕН ДЕЛ

Рачнен дел за хируршки зафати и рачник за естетски процедури

 • види повеќе
 • види повеќе

КЛИНИЧКИ
РЕЗУЛТАТИ

Клиничките резултати со CO2RE се постигнати по долгогодишно усовршување на можностите на ласерот. Дерматолози од целиот свет учествуваат во клиничките испитувања со ласерот. Сликите се сосема реални. Тие не се обработени.

ТЕХНИЧКИ
СПЕЦИФИКАЦИИ

виж Още данни
Тип лазер CO2
Дължина на вълната10600 nm
Лазерно емисионен режимИмпулси, CW
Външна мощност60 Вата (максимална пикова мощност)
Енергия на лазерния лъчДо 80 mJ
Честота на повторяемост на импулсаДо 16,7 kHz
Дължина на импулсаДо 1100 msec
Максимална зона на сканиране10 mm диаметър
Насочващ лазер5 mW, 650 nm (червен), диоден лазер
Подвижно рамо· Радиус на третиране при пълно разтягане: 85 cm
· Хоризонтална ротация: 360 градуса
· Лек, алуминиев фибър, пневматично балансиран, 7-joint
Лещи2: 150 mn размер на спота (1 swivel), 120 mn размер на спота
Накрайници· Естетичен накрайник за многократна употреба
· Хирургичен накрайник на многократна употреба
· Хигиенен накрайник за еднократна употреба за третиране на външни и вътрешни гениталии
Интерфейс10.4 инча LCD тач скрийн екран с висока резолюция
Контрол на лазерната емисияПедал
Индикации за лазерната емисия· Монолитен кехлибарен LED сигнал в два режима: за подготовка и за готовност
· Светещ червен LED сигнал по време на излъчване на импулса
Изисквания за електрическата мрежа100-240 VAC самоадаптираща се
50/60 HZ, 7.1 A, монофазен
Размери40x44x177 cm
Тегло26 kg
МоделНастройки на енергията (mJ)Енергиен поток (J/cm2)Фракционирано покритие (%)Дълбочина на аблацията (nm)
CO2RE Лек18-74.53.6 – 6.630-5020-40
CO2RE Средно45 – 2578.8 – 22.720-40100-200
CO2RE Дълбоко30-80170-4531-5500-750
CO2RE Синтезирано45-128
30-80
8.1 – 24.8
170-453
20-40 100-200 и 500-750
Класически рисърфейсингРемоделиране на пълна дебелина5.6-56.5Пълно100-200
ХирургическиРазрези и изрязване на лезии28.3-226––-0.2 mm предварително дефиниран линеен сегмент
0.2 mm при режима на свободната ръка

ЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Одговори на прашањата кои најчесто ни ги поставувате

КАКО И ЗА КОЛКУ ВРЕМЕ ЌЕ ЈА ВРАТАМ ИНВЕСТИЦИЈАТА?

Нашето искуство покажува дека повратот на инвестицијата со нашите уреди за естетски процедури е брз и бара само 3 работи:

 • Точен бизнис план. Обезбедуваме работен план за враќање на инвестицијата од 6 до 18 месеци, во зависност од степенот на развој на бизнисот. Нашиот бизнис план е реален, базиран на искуството и практиката на нашите постоечки клиенти.
 • Добра маркетинг стратегија. Обезбедуваме проверена маркетинг стратегија за рекламирање и позиционирање на уредот во различни делови од државата. Нашата стратегија се заснова на нашата долгорочна работа со клиенти од цела Бугарија.
 • Добра обука за работа со уредот. Обезбедуваме сертифицирана обука за работа со уредот. Обуката вклучува и техники за правење добра консултација од страна на вашиот терапевт со клиентот.

ДАЛИ НУДИТЕ ОБУКА ЗА РАБОТА СО УРЕДОТ?

Да. Нудиме сертифицирана обука за работа со сите уреди купени кај нас. Обуката ја изведуваат нашите висококвалификувани клинички тренери. Обуката опфаќа теоретска и практична подготовка за работа со апаратот, како и техники за добра консултација од страна на терапевтот со клиентот.

ДАЛИ ИМА ГАРАНЦИЈА И СЕРВИС?

Да. Ние нудиме 1 годишна гаранција за купување на уредот, а по нејзиното истекување можеш да го искористиш нашиот доверлив сервис. Ние сме единствената компанија на пазарот која има уреди за замена на залиха и по потреба, можеме да ти обезбедиме други додека ги поправиме твоите уреди. Имаме и резервни делови на залиха, што ги прави поправките брзи и без загуби кај купувачот.

ИМА ЛИ МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ?

Обезбедуваме опции за купување на уредот на рати од 1 до 2 години. Шемата е индивидуална, флексибилна и прилагодена на твоите потреби и можности. Таа вклучува голем број на бонуси: маркетинг поддршка, обука и бесплатни консултации. Таа е дизајнирана да му овозможи на твојот бизнис да расте брзо, но во исто време стабилно и со тенденција да го купите следниот уред.

ИМАШ ПОВЕЌЕ ПРАШАЊА?
Закажете бесплатна консултација со нашиот деловен консултант

Контактирај не