Vbeam Perfecta – PDL ласер

Уредот VBeam Perfecta е совршен PDL ласер за третман на розацеа, отстранување на пигментирани и васкуларни лезии, како и за некои непигментирани лезии. Уредот може да се користи за широк опсег на индикации (над 20). Погоден е за сите возрасти. Со него не може да се лекуваат само возрасни и деца, туку дури и бебиња од 0 месеци. Апаратот VBeam Perfecta е медицински уред кој успешно третира розацеа, некои видови хемангиоми, дамки од порт-вино, проширени капилари на лицето и телото, капиларни ѕвезди, ангиоми и многу други проблеми поврзани со крвните садови. Уредот VBeam Perfecta е незаменлив асистент за секој добар дерматолог.

Побарај понуда за апаратот

Апарат VBeam Perfecta. Златен стандард во технологијата

Машината се користи во медицината од 1980 година и нејзината технологија е докажана како безбедна, сигурна и високо ефективна, со минимален ризик од несакани ефекти. VBeam Perfecta има исклучителни карактеристики на изведба што го прават „задолжителен“ за секоја клиничка и естетска пракса и незаменливо паметна инвестиција за секој сериозен дерматолог. Уредот е најпродаваниот PDL ласер во светот. Уредот користи специјална бранова должина (595 nm),

што ги зафаќа и најмалите видливи крвни садови под кожата. Капиларите се загреваат, а топлината ги уништува и исчезнува. Ласерската енергија на уредот се апсорбира од капиларите. Оваа апсорпција предизвикува пукање на капиларните ѕидови. Тие, пак, се распаѓаат и крвта тече природно. Црвенилото исчезнува и оштетените капилари природно се отстрануваат од телото. Кожата станува чиста и мазна, симптомите се под контрола.

ЗА ПОДЕТАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОКОЛУ ЦЕНАТА
ПРАШАЈ ГО НАШИОТ ДЕЛОВЕН КОНСУЛТАНТ

Побарај понуда за апаратот

Големини на места


Најширока разновидност на големини

 • 3 x 10, 3, 5, 7, 10 и 12 мм зрак за третирање на васкуларни лезии.
 • 7 и 10 мм врв за компресија за пигментирани лезии.
 • Ергономичен врв.
 • Дизајнот е дизајниран да го намали напрегањето на зглобот и да создаде максимална удобност на операторот.
 • Компакната големина е погодна за луѓе со мали раце.
 • Едноделните делови брзо се менуваат и лесно се поставуваат, отстрануваат и чистат.
 • Микрочипот во просторот прецизно ја калибрира големината на зракот соодветна на дадената област.
 • Доверливи резултати на V-Beam Perfecta :
 • Невидено безбедна технологија. Тоа е докажано во бројни клинички студии.
 • Веднаш подобрување на црвенилото, кожните неправилности, зголемени пори и хиперпигментација
 • Долготрајни резултати (видливи повеќе од 6 месеци по третманот).

Ефективност на енергијата

Vbeam Perfecta нуди целосна излезна енергија низ сите параметри на пулсот и големини на врвовите за третман.

 • Vbeam-Perfecta нуди повеќе опции и поголема ефикасност на третманот од кој било друг PDL, Nd: YAG / KTP ласерски или IPL систем за третман на васкуларни и пигментирани кожни лезии. Vbeam Perfecta користи технологија со 8-микропулси која му овозможува на лекарот да лекува со или без пурпура, зголемувајќи ја ефикасноста на третманот и намалувајќи го времето за опоравување на пациентот.
 • Во споредба со IPL уредите, кои исто така се користат за лекување на пигментирани лезии, Vbeam Perfecta работи со помала непријатност за пациентот, постигнувајќи подобри резултати за пократко време на процедурата. Ласерот дава одлични резултати во лекувањето на голем број неваскуларни лезии, вклучувајќи брадавици, псоријаза, поикилодерма на Civat, стрии, хипертрофични лузни и лузни од акни. Тоа е исто така одлична опција за предтретман за подобрување на резултатите по третманот со CO2.

индикации

VBeam Perfecta е асистент на секој дерматолог во лекувањето на повеќе од 20 индикации. Уредот го претпочитаат илјадници дерматолози ширум светот. Технологијата со која работи уредот се покажа со текот на годините како сигурна и безбедна.

Без пурпура

 • Телангиектазија на лицето
 • Назална телангиектазија
 • Брчки
 • Вени на нозете
 • Поиклодерма на Циват
 • Фото-подмладување
 • Дихромија
 • Пигментирани лезии
 • Модринки
 • Акни
 • Васкуларни лезии

Со пурпура

 • Црвенило и црвени дамки
 • Ангиоми
 • Лузни
 • Ангиоми налик на цреша
 • Хемангиоми
 • Проширени вени
 • Брадавици ( не на лицето)
 • Стрии
 • Псоријаза

АПЛИКАТОРИ
РАЧКИ

Рачка со бранова должина 595 nm

 • види повеќе

КЛИНИЧКИ
РЕЗУЛТАТИ

Клинички резултати на пациенти со проширени капилари на лицето и екстремитетите.

Фотографиите не се обработуваат.

ТЕХНИЧКИ
СПЕЦИФИКАЦИИ

виж Още данни
Вид на лазераPDL
Дължина на вълната595 nm
Продължителност на импулса0.45-40 ms
Размери на апликаторите (диаметър) с максимална енергия3 mm – 40 j/cm2 12mm – 7 j/cm2
5 mm – 30 j/cm2 3×10 mm – 25 j/cm2
7 mm – 20 j/cm2 7mm – 15 j/cm2
10 mm – 10 j/cm2 10mm – 10 j/cm2
Доставяне на енергияДвойна леща с 3 метра оптичен накрайник
Контрол на импулситеРъчно и с педал
Размери43 „H х 16“ W x 30 „D (109 см х 40 см х 76 см)
Тегло132 кг
Захранване230 V 50/60 Hz, монофазен, 18A
Допълнително динамично охлаждащо устройство:
Интегриран контрол, криогенни контейнери и накрайник с дистанционен манометър
КриогенHFC 134a
DCD Продължителност на спреяВъзможност за регулиране от 20-100ms
DCD Забавяне на продължителносттаВъзможност за регулиране от 10-100ms
DCD След впръскване на спреяВъзможност за регулиране от 0-50ms

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Одговорите на прашањата кои најчесто ни ги поставувате

КАКО И ЗА КОЛКУ ВРЕМЕ ЌЕ ЈА ВРАТАМ ИНВЕСТИЦИЈАТА?

Нашето искуство покажува дека повратот на инвестицијата со нашите уреди за естетски процедури е брз и бара само 3 работи:

 • Точен бизнис план. Обезбедуваме работен план за враќање на инвестицијата од 6 до 18 месеци, во зависност од степенот на развој на бизнисот. Нашиот бизнис план е реален, базиран на искуството и практиката на нашите постоечки клиенти.
 • Добра маркетинг стратегија. Обезбедуваме проверена маркетинг стратегија за рекламирање и позиционирање на уредот во различни делови од државата. Нашата стратегија се заснова на нашата долгорочна работа со клиенти од цела Бугарија.
 • Добра обука за работа со уредот. Обезбедуваме сертифицирана обука за работа со уредот. Обуката вклучува и техники за правење добра консултација од страна на вашиот терапевт со клиентот.

ДАЛИ НУДИТЕ ОБУКА ЗА РАБОТА СО УРЕДОТ?

Да. Нудиме сертифицирана обука за работа со сите уреди купени кај нас. Обуката ја изведуваат нашите висококвалификувани клинички тренери. Обуката опфаќа теоретска и практична подготовка за работа со апаратот, како и техники за добра консултација од страна на терапевтот со клиентот.

ДАЛИ ИМА ГАРАНЦИЈА И СЕРВИС?

Да. Ние нудиме 1 годишна гаранција за купување на уредот, а по нејзиното истекување можеш да го искористиш нашиот доверлив сервис. Ние сме единствената компанија на пазарот која има уреди за замена на залиха и по потреба, можеме да ти обезбедиме други додека ги поправиме твоите уреди. Имаме и резервни делови на залиха, што ги прави поправките брзи и без загуби кај купувачот.

ИМА ЛИ МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ?

Обезбедуваме опции за купување на уредот на рати од 1 до 2 години. Шемата е индивидуална, флексибилна и прилагодена на твоите потреби и можности. Таа вклучува голем број на бонуси: маркетинг поддршка, обука и бесплатни консултации. Таа е дизајнирана да му овозможи на твојот бизнис да расте брзо, но во исто време стабилно и со тенденција да го купите следниот уред.

ИМАШ ДОПОЛНИТЕЛНИ ПРАШАЊА?
Закажи бесплатна деловна консултација со наш деловен консултант!

Контактирај не