Frax Pro – не-аблативен ласер за лице и тело

Ydun ласерот за лице е не-аблативна ласерска технологија за ефикасно намалување на брчките, лузните, стриите и другите несовршености на лицето и телото. Ласерот работи на 1550 nm и 1940 nm бранова должина. 1550 nm продира до единствена длабочина во кожата – 1-2 mm. Ова овозможува третман на длабоките слоеви на кожата и доведува до стимулирање на природната репродукција на колаген и еластин без да се повреди епидермисот (површината на кожата). Уредот има и врв – 1940 nm за третирање на површинскиот роговиден слој на кожата заради ласерски пилинг.

Побарај понуда за апаратот

Предности на ласерот за лице Frax Pro во однос на другите

Најголемата предност на Frax Pro е неговата безбедност и краток период на опоравување. Може да се користи дури и во лето. Ласерот ги третира длабоките и површните слоеви на кожата. Ласерските импулси на уредот предизвикуваат коагулација на протеините, што доведува до оштетување на подлабоките слоеви на кожата. Телото потоа презема акција за поправка на ткивото.

Ласерот за лице YDun/Frax Pro го стимулира производството на колаген во кожата, со што природно ја подмладува. Другата голема предност на ласерот е релативно краткиот период на опоравување. Пациентите можат да се вратат во нивната нормална рутина веднаш по процедурата. Не е потребен престој во болница.

Ydun/Frax Pro е целосно безбеден ласер. Ризикот од пигментација е минимизиран. И медицинскиот персонал и козметичарите можат да работат со него. Резултатот е подмладена и освежена кожа веднаш по првата процедура. Неговиот ефект се развива во текот на неколку месеци. Ydun/Frax Pro може да се користи и за зголемување и поправка на ткивото на усните. По неколку процедури, усните стануваат полни и сочни, како по нанесувањето на филер. Многу е ефикасен во лекувањето на старите бели стрии на телото. Тие се предизвик за повеќето уреди, но овој уред се справува со нив по само 1-2 процедури.

Ласерот е многу ефикасен и за лекување на брчки и фини линии на лицето. Лесно ги отстранува лузните од акни.

ЗА ПОДЕТАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОКОЛУ ЦЕНАТА
ПРАШАЈ ГО НАШИОТ ДЕЛОВЕН КОНСУЛТАНТ

Побарај понуда за апаратот

АПЛИКАТОРИ
РАЧКИ

Апликатор 1550

Апликатор 1940

види повеќе
види повеќе

технологијата

Ласерскиот зрак YDun има бранова должина од 1550 nm и 1940 nm. Се апсорбира од водата во ткивата, предизвикувајќи коагулација на протеините во клетките. На овој начин ги повредуваме длабоките слоеви на кожата и ја стимулираме нивната природна репродукција, додека површината на кожата останува недопрена. Ризикот од пигментација е минимален, така што ласерот може да се користи сосема мирно дури и во летните месеци.

Технологијата е исклучително ефикасна во лекувањето на белите (стари) стрии, а периодот на опоравување на телото е во рок од 1-2 дена. 1550 nm е најдобрата бранова должина за лекување на стари стрии. Успешното лекување на белите стрии бара длабока пенетрација – до 2 mm, што може да се постигне со Ydun.

Предности

 • Неаблативна процедура
 • Ја стимулира природната репродукција на колаген
 • Краток или речиси без период на опоравување
 • Минимален ризик од пигментации
 • Можност за работа преку целата година
 • Лесен за управување со системот
 • Целосна безбедност за терапевтот и пациентот
 • Нема консумативи

Индикации

 • Бели стари стрии
 • Брчки и фини линии
 • Лузни од акни
 • Постоперативни лузни
 • Третман на меки ткива – зголемување на усните и реставрација на ткивото на усните

Клинички резултати

Резултати по процедура Frax 1550. Сликите не се обработени. Резултатите може да варираат од пациент до пациент.

Снимка: д-р Виктор Рос, САД

Снимка: д-р Коника Шалън, САД

ТЕХНИЧКИ
СПЕЦИФИКАЦИИ

виж Още данни
НакрайникFrax 1550
Дължина на вълната1550 nm
Енергиен поток5-100 mJ
Продължителност на импулса1-20 ms
Ширина на сканирана площ4-12 mm
Охлаждане на кожатаSoftCool интегрирано охлаждащо устройство
Целеви лъч650 nm
Кабел3.2 м
Размери17” x 16.5” x 42” (43 cm x 42 cm x 107 cm)
Тегло53 lbs (24 kg)
Електричество100-240 VAC
Честота50/60 Hz

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Одговорите на прашањата кои најчесто ни ги поставувате

КАКО И ЗА КОЛКУ ВРЕМЕ ЌЕ ЈА ВРАТАМ ИНВЕСТИЦИЈАТА?

Нашето искуство покажува дека повратот на инвестицијата со нашите уреди за естетски процедури е брз и бара само 3 работи:

 • Точен бизнис план. Обезбедуваме работен план за враќање на инвестицијата од 6 до 18 месеци, во зависност од степенот на развој на бизнисот. Нашиот бизнис план е реален, базиран на искуството и практиката на нашите постоечки клиенти.
 • Добра маркетинг стратегија. Обезбедуваме проверена маркетинг стратегија за рекламирање и позиционирање на уредот во различни делови од државата. Нашата стратегија се заснова на нашата долгорочна работа со клиенти од цела Бугарија.
 • Добра обука за работа со уредот. Обезбедуваме сертифицирана обука за работа со уредот. Обуката вклучува и техники за правење добра консултација од страна на вашиот терапевт со клиентот.

ДАЛИ НУДИТЕ ОБУКА ЗА РАБОТА СО УРЕДОТ?

Да. Нудиме сертифицирана обука за работа со сите уреди купени кај нас. Обуката ја изведуваат нашите висококвалификувани клинички тренери. Обуката опфаќа теоретска и практична подготовка за работа со апаратот, како и техники за добра консултација од страна на терапевтот со клиентот.

ДАЛИ ИМА ГАРАНЦИЈА И СЕРВИС?

Да. Ние нудиме 1 годишна гаранција за купување на уредот, а по нејзиното истекување можеш да го искористиш нашиот доверлив сервис. Ние сме единствената компанија на пазарот која има уреди за замена на залиха и по потреба, можеме да ти обезбедиме други додека ги поправиме твоите уреди. Имаме и резервни делови на залиха, што ги прави поправките брзи и без загуби кај купувачот.

ИМА ЛИ МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ?

Обезбедуваме опции за купување на уредот на рати од 1 до 2 години. Шемата е индивидуална, флексибилна и прилагодена на твоите потреби и можности. Таа вклучува голем број на бонуси: маркетинг поддршка, обука и бесплатни консултации. Таа е дизајнирана да му овозможи на твојот бизнис да расте брзо, но во исто време стабилно и со тенденција да го купите следниот уред.

ИМАТЕ ДОПОЛНИТЕЛНИ ПРАШАЊА?
Закажете бесплатна деловна консултација со некој од нашите деловни консултанти.

Контактирај не