Gentle Family – медицинска ласерска платформа

Gentle Pro ласерот е најдобрата медицинска ласерска платформа во светот. Може да се користи за успешно лекување и на несаканите влакна и на зголемените капилари, пигментацијата, хемангиомот, па дури и габата на ноктите. Прогласен е за златен стандард на ласерската технологија бидејќи работи со највисока максимална моќност од 25.000 W за 755 nm и 30.000 W за 1064 nm, како и со најкраткиот пулс познат на индустријата до денес – 2 ms.

При ласерска епилација, уредот селективно ја загрева косата и на тој начин го уништува фоликулот на влакното. Gentle Pro ласерот е исклучително ефикасен, како за светла и тенка коса, така и за многу темна кожа и коса. Ласерската платформа има два вида ласери – александрит и ласер ND;Yag. Може да се купат заедно, во еден уред, но може да се користат и одделно, со купување на два различни уреди.

Побарај понуда за апаратот

Кои се предностите на  Gentle Family ласерите?

Ласерската платформа има 50-годишна историја. Тоа е една од првите ласерски технологии развиени за медицинско ласерско отстранување на влакна. Помина низ многу клинички испитувања спроведени од некои од најдобрите дерматолози, инженери и физичари во светот. Ова го прави незаменлив асистент на секој добар дерматолог. Најдобрите естетски центри и дерматолошки клиники во светот работат со ласерската платформа Gentle Pro.

Неговата главна предност е што многу различни индикации може да се третираат со една машина – губење на косата, пигментни лезии, црвенило и капилари, брчки, габички на ноктите, проширени крвни садови. Други медицински индикации како што се телеангиектазија и Порт Вајнштајн исто така може да се третираат со ласер. Ласерот Gentle Lase е уред со кој се споредуваат сите други.

ЗА ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОКОЛУ ЦЕНАТА
ПРАШАЈ ГО НАШИОТ ДЕЛОВЕН КОНСУЛТАНТ!

Побарај понуда за апаратот

Технологијата

Побрз

Побрзата стапка од 2 Hz ви овозможува да лекувате повеќе пациенти, побрзо.

Избор за поголема удобност

Повеќекратни ергономски движења на апликаторот, кои не дозволуваат да се измори раката на операторот и ја прават постапката попријатна.

Повеќе големини на места

Различните големини на дамката од 1,5 до 24 mm овозможуваат подобар анатомски допир на апликаторот со кожата на пациентот, што доведува до подобра пенетрација на енергијата.

Мал систем за испорака на пулсот

Gentle Lase Pro-U нуди двојна бранова должина со опции за големина на точка од 1,5/3/5/3×10 mm за лекување на васкуларни и пигментирани лезии.

Голем систем за испорака на импулси

Двојна бранова должина со димензии 20/22/24/26 mm. Овие нови големини на места се најголеми на пазарот, овозможувајќи пократко време на процедурата и подобра удобност на пациентот.

Интуитивен екран на допир

Брзо и лесно изберете точни параметри за постапката.

Различно времетраење на пулсот

За уште поголема флексибилност во третманот на васкуларни и пигментирани лезии.

Динамички уред за ладење (DCD) – изборот е ваш!

Можете да изберете помеѓу систем за воздушно ладење и криогенски динамичен систем за ладење што заштедува време. Ова го решава операторот за да го заштити епидермисот и да создаде удобност за пациентот.

Елегантен дизајн

Елегантни модерни линии, мала педала, лесно тело за подобра мобилност. За побрзи и поефикасни процедури во секоја средина.

Безбедносни прозорци од сафир

Тие го штитат оптичкиот систем, со што се гарантира издржливоста на апаратот при високи оптоварувања со високи енергии.

Докажани резултати

Годишно во светот се вршат околу 13 милиони процедури за ласерско отстранување на влакна. Ова го прави отстранувањето на влакната една од првите три нехируршки естетски процедури кои клиентите ги претпочитаат.

За практичари

Отстранувањето на влакна е исто така идеална процедура за привлекување нови пациенти во ординацијата и проширување на вашето портфолио на процедури.

Има се повеќе мажи кои претпочитаат да се подложат на ласерско отстранување на влакна наместо да користат традиционални методи за отстранување на влакна.

Ласерското отстранување на влакна е во првите 3 неинвазивни естетски процедури. Првите две позиции ги заземаат ботоксот и Hydrafacial.

Два ласери во една платформа

GENTLE MAX PRO

755 nm александритен ласер и 1064 nm Nd:YAG ласер во една платформа

GentleMax Pro ја комбинира целата моќ, бранови должини и придобивки од GentleLase Pro и GentleYAG Pro. Тоа е консолидиран систем кој е сигурен за сите типови кожа. Може да се користи и за ласерско отстранување на влакна и за третман на васкуларни лезии на телото и екстремитетите, габички на ноктите и некои видови васкуларни малформации.

Оптимално ги третира сите типови кожа (Фицпатрик скала I – VI). Има патентиран DCD систем за ладење кој ја подобрува удобноста во текот на постапката.

Работи со различни големини на точки – од 12 mm до 26 mm, погоден и за големи и за мали и за нежни области на лицето и телото.

GENTLE LASE PRO

Александритен ласер за епилација

755 nm бранова должина

Оптимален третман на несакана коса кај посветли типови на кожа на скалата Фицпатрик – I-IV.

Дополнителни можности:

 • Пигментни лезии
 • Васкуларни лезии
 • Порт веин стеинс
 • Хемангиоми
 • Телангиектазија

GENTLE YAG PRO

ND:YAG ласер за епилација и васкуларни лезии

1064 nm бранова должина

Третира несакана коса кај сите типови кожа на скалата Фицпатрик – I-VI. Третира PFB (воспаление на фоликулите на брадата)

Допълнителни можности:

 • Васкуларни лезии
 • Венски „езера“
 • Проширени вени на нозете
 • Брчки
 • Габи на ноктите

АПЛИКАТОР
РАЧКА

Опремен со вградено ладење.

 • види повеќе

КЛИНИЧКИ
РЕЗУЛТАТИ

Според податоците од клиничката студија на производителот Кандела, кој има над 50 години искуство во производство на ласери за медицински цели.

ТЕХНИЧКИ
СПЕЦИФИКАЦИИ

виж Още данни
Тип лазерАлександритND:Yag
Дължина на вълната755 nm 1064 nm
ЧестотаДо 10 HzДо 10 Hz
Максимална енергия50 J80 J
Времетраене на пулса 0.250 -100 ms
Размер на спота6 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm, 15 mm, 18 mm
Специална система с опции за размер на спотаМалка – 1.5, 3, 5 and 3 x 10 mm Голяма – 20, 22 and 24 mm
Доставяне на лъчаОптично свързване с накрайника
Контрол на пулсаРъчно или с крак
Размери107 cm В x 46 cm Ш x 69 cm Д
Тегло118 кг
Изисквания за електрическата мрежа 200-240 VAC, 50/60 Hz, 30 A, 4600 VA Монофазен
АЛЕКСАНДРИТЕН ПОТОК ЕНЕРГИЯ
Размер на спота (mm)Поток енергия (0.25 ms to 100 ms)
340-400 J/cm2
3x1010-200 J/cm2
59 – 40 J/cm2
6 6 – 150 J/cm2
8 6 – 100 J/cm2
106 – 60 J/cm2
1210 – 40 J/cm2
15 6 – 30 J/cm2
186 – 20 J/cm2
205 – 16 J/cm2
224 – 13 J/cm2
24 3 – 11 J/cm2
ND:Yag ПОТОК ЕНЕРГИЯ
Размер на спота (mm)Поток енергия (0.25 ms to 100 ms)
1,5300 to 520 J/cm2
3130 to 400 J/cm2
3x1080 to 300 J/cm2
59 to 55 J/cm2
66 to 200 J/cm2
86 to 150 J/cm2
10 6 to 100 J/cm2
1210 to 70 J/cm2
156 to 44 J/cm2
186 to 30 J/cm2
205 to 24 J/cm2
224 to 20 J/cm2
243 to 16 J/cm2
Патентована охлаждаща система
Интегрирани контроли, криогенен контейнер и накрайник с дистанционен манометър
КриогенHFC 134a
DCD времетраене на спреяНастройване според нуждитe: 10-100 ms
DCD забавяне на спреяНастройване според нуждитe: 20-100 ms
DCD след-спрей времетраенеНастройване според нуждитe: 10-50 ms
Възможно е да се избере друго охлаждащо устройство. Въздушно охлаждащо устройство (ACC)

ЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Одговорите на прашањата кои најчесто ни ги поставувате

КАКО И ЗА КОЛКУ ВРЕМЕ ЌЕ ЈА ВРАТАМ ИНВЕСТИЦИЈАТА?

Нашето искуство покажува дека повратот на инвестицијата со нашите уреди за естетски процедури е брз и бара само 3 работи:

 • Точен бизнис план. Обезбедуваме работен план за враќање на инвестицијата од 6 до 18 месеци, во зависност од степенот на развој на бизнисот. Нашиот бизнис план е реален, базиран на искуството и практиката на нашите постоечки клиенти.
 • Добра маркетинг стратегија. Обезбедуваме проверена маркетинг стратегија за рекламирање и позиционирање на уредот во различни делови од државата. Нашата стратегија се заснова на нашата долгорочна работа со клиенти од цела Бугарија.
 • Добра обука за работа со уредот. Обезбедуваме сертифицирана обука за работа со уредот. Обуката вклучува и техники за правење добра консултација од страна на вашиот терапевт со клиентот.

ДАЛИ НУДИТЕ ОБУКА ЗА РАБОТА СО УРЕДОТ?

Да. Нудиме сертифицирана обука за работа со сите уреди купени кај нас. Обуката ја изведуваат нашите висококвалификувани клинички тренери. Обуката опфаќа теоретска и практична подготовка за работа со апаратот, како и техники за добра консултација од страна на терапевтот со клиентот.

ДАЛИ ИМА ГАРАНЦИЈА И СЕРВИС?

Да. Ние нудиме 1 годишна гаранција за купување на уредот, а по нејзиното истекување можеш да го искористиш нашиот доверлив сервис. Ние сме единствената компанија на пазарот која има уреди за замена на залиха и по потреба, можеме да ти обезбедиме други додека ги поправиме твоите уреди. Имаме и резервни делови на залиха, што ги прави поправките брзи и без загуби кај купувачот.

ИМА ЛИ МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ?

Обезбедуваме опции за купување на уредот на рати од 1 до 2 години. Шемата е индивидуална, флексибилна и прилагодена на твоите потреби и можности. Таа вклучува голем број на бонуси: маркетинг поддршка, обука и бесплатни консултации. Таа е дизајнирана да му овозможи на твојот бизнис да расте брзо, но во исто време стабилно и со тенденција да го купите следниот уред.

ИМАТЕ ДОПОЛНИТЕЛНИ ПРАШАЊА?
Закажете деловна консултација со некој од нашите деловни консултанти

Контактирај не